SUNUCU ÇÖZÜMLERİ

ERY Bilişim, sunucu çözümlerini müşterilerinin ihtiyaçlarına göre şekillendirmektedir. Kurumun kendi bünyesinde bir sunucu barındırıyor olması ve de bu sunucu üzerinden çeşitli uygulamaların kullanılıyor olması kurumun kendisine pek çok avantaj sağlayan bir durumdur. Bu uygulamalar tek bir sunucu üzerinden kurulabilecekleri gibi birden fazla sunucuya da farklı uygulamalar kurulması mümkün olmaktadır.

Sunuculara duyulmakta olan ihtiyaç, işlerin bilgisayar vasıtası ile yapıldığı ve de bilgilerin bu sistemlere depolandığı durumlarda ortaya çıkmakta. Günümüzde bilgisayar sistemlerinin kullanımını tartışmak gereksizdir. Artık pek çok kamu kurumu, firma ya da kuruluş bilgilerini merkezi bir noktada saklamakta ve bu bilgileri şubelerine, müşterilerine ya da kullanıcılarına bu merkezden dağıtmaktadır. Merkezde bu bilgi saklama görevini yapmakta olan ve de sürekli çalışır halde bulunması gereken bilgisayar sistemi sunucudur.

Günümüzde, bilgisayar sistemlerinin sürekli olarak çalışmasının son derece önemli olduğu finans, sağlık ve de eğitim gibi sektörler bulunmaktadır. Bu sektörlerde çok küçük zaman kayıplarının dahi inanılmaz boyutlarda iş ve para kaybını beraberinde getirmesi mümkün olabilmektedir. Özellikle de bilgi bütünlüğü ve de bilgilerin sorunsuz bir biçimde saklanabilmesi kurumlar için çok daha önemli bir hale gelmiş durumdadır. Bir bankanın son bir saat içerisinde yapılmış olan işlemleri sunucu arızası sebebi ile kaybettiği düşünüldüğü takdirde ortadaki kaybı görmek oldukça kolay bir hale gelmektedir. Düzgün işlememekte olan bilgisayar sistemlerinin dahi çok iş ve de para kaybına sebep olabildiğini zaman zaman canlı örnekleri ile görmek de mümkün olabilmektedir.

Sunucu teknolojileri ve de sistemleri sürekli olarak gelişim halindedir. Firmanızın mevcut olan durumunu göz önününe alınarak kullanmayı planladığınız sunucunun teknolojiye uygun ve en makul seviyede bulunması gerektiğine dikkat etmek gerekmektedir. Sonuç olarak eski olan bir teknolojiye yeni ürün alınabilecek bir meblağ ödemek işletme ya da kurum açısından mali bir risk olacaktır.

Sunucu Çözümleri Ekibi

Bizi Takip Edin

tr_TRTR