BİLİŞİM DANIŞMANLIĞI

Yönetim alanında bilgi teknolojileri danışmanlığı (bilgisayar danışmanlığı, bilgi işlem danışmanlığı, iş ve teknoloji hizmetleri, BT danışmanlığı, teknoloji danışmanlığı ve BT danışmanlığı olarak da adlandırılır) bir faaliyet alanı olarak kuruluşlara, bilgi teknolojilerini (BT) iş hedeflerine ulaşmakta en iyi nasıl kullanacakları konusunda danışmanlık vermeye odaklanır. Bilgi teknolojileri danışmanları, tavsiyede bulunmanın yanı sıra, “dış kaynak kullanımı” olarak bilinen bir uygulama olan kendi müşteri organizasyonları adına IT sistemlerini değerlendirir, işletir, uygular, yayar ve yönetir.

Bilgi teknolojileri danışmanlık endüstrisi büyük profesyonel iş gücü sağlayan ve yüksek fatura oranlarına sahip olan profesyonel hizmetler firmaları, genellikle işten ayrılmalar, geçici beceri eksiklikleri ve teknik projeler sebebi ile teknolojiyi geçici olarak işyerinde bulunan eleman firmaları, serbest çalışan veya işçi ya da personel bürosu olarak görev yapmakta olan bağımsız danışmanlar ve de bilgi teknolojisi güvenlik danışmanlarından oluşmakta olan dört katmanlı bir sistem olarak görülebilir.

Danışmanların çağrılmasının harici, objektif tavsiye ve öğütler elde etmek, danışmanların ihtisas uzmanlığına erişmek, sürekli çalışanların / işçilerin çalıştırılmasının gerekli ya da zorunlu olmadığı bir defalık proje sırasında geçici yardım, bilgi teknolojileri hizmetlerinin tümü ya da bir bölümü için belirli bir şirketten dış kaynak kullanımı gibi farklı sebepleri vardır.

Bir işletme sahibi bir işi bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyaçlarını belirledikten sonra, bir karar verenin projenin kapsamını, maliyetini ve zaman çerçevesini tanımlaması gerekir. Bilgi teknolojileri danışmanlık şirketinin rolü, şirketin projenin başından sonuna kadar desteklenmesi ve beslenmesi ve projenin sadece kapsamını, zamanını ve maliyetini değil aynı zamanda müşteri memnuniyetini de karşılayarak teslim edilmesidir.

Olağan sorun, bir işletme sahibinin, projeye başlayana kadar projenin sunacağı konunun ayrıntısını bilmiyor olmasıdır.

ERY Bilişim müşterilerine tüm bu alanlarda uzman bir ekiple hizmet vermektedir.

Bilişim Danışmanlığı

Bizi Takip Edin

tr_TRTR